Dantų protezavimas
Protezavimas yra vienas iš būdų atkurti prarastus dantis. Protezai galimi būti fiksuojami arba išimami. Populiariausias fiksuojamų protezų pasirinkimas – dantų vainikėliai. Taip pat gali būti naudojami ne tik dantų atkūrimui, bet ir jų sustiprinimui. Puikiai tinka, kai reikia atstatyti nudilusius, nuskilusius, karieso pažeistus dantis.
Kodėl verta rinktis protezavimą dantų vainikėliais?
- Atrodo ypač tikroviškai ir natūraliai
- Atkuriamas dantų funkcionalumas
- Ilgas tarnavimo laikas
- Paprasta priežiūra
Ką dar svarbu žinoti apie dantų vainikėlius?
Tam, kad būtų galima protezuoti vainikėliu, būtina, kad danties šakinis būtų sveika ir tvirta, priešingu atveju (arba, jei šaknies išvis nebėra), reikalingas implantas. Pacientas gali rinktis vien iš dviejų variantų – cirkonio arba metalo keramikos vainikėlius. Pirmasis pasirinkimas užtikrins aukščiausios kokybės estetinį vaizdą. Be to, cirkonio pagrindu nesukuria elektrinės-galvaninės sąveikos, kuri atsiranda tarp metalų ir žmogaus kūno.
Vis dėlto, šis dantų protezavimo būdas turi tam tikrą trūkumą – tam, kad būtų galima protezuoti dantis vainikėliais, reikia šlifuoti šalia esančius dantis. Tokiu būdu prarandami sveikų dantų audiniai.
Kokia yra procedūros eiga?
Konsultacijos metu padaroma rentgeno nuotrauka ir įvertinama, ar danties šakinis pakankamai sveika ir stipri, kad būtų galima atlikti protezavimą vainikėliu. Jei reikia, atliekamas endodontinį (šaknų kanalų) gydymas. Nuimami dantų atspaudai – pagal juos pagaminamos dantų karūnėlės, kuriomis atkuriamas dantis.
Kiek kainuoja dantų protezavimas vainikėliais?
Paslaugos kaina yra aktuali kiekvienam pacientui. Belieka tik pridurti, kad ji yra individuali, kadangi priklauso nuo daugybės veiksnių. Preliminarią paslaugos kainą galite sužinoti mūsų interneto svetainės kainoraštyje, o tikslesnę informaciją pateiksime konsultacijos metu.
Kaip pasiruošti procedūrai?
Procedūra nereikalauja jokio išskirtinio pasiruošimo, pirmiausia pacientas turi užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu bus įvertinama dantų būklė bei sudaromas gydymo planas.
Straipsnį tvarko gydytoja Paulė Sabulienė