Periodontas

Kas yra periodonto ligos?

Periodonto ligos arba periodontitas, tai – dantį supančių audinių ligos. Dantį supantys audiniai – dantenos, periodonto raiščiai, danties cementas bei alveolės kaulas. Kai pažeidžiamos išvardintos struktūros, sakome, kad pacientas serga periodontitu.

Periodonto ligos yra labai plati sąvoka, tai gali būti:

  • Dantenų ligos;
  • Lėtinis periodontitas arba suaugusiųjų periodontitas;
  • Greitai progresuojantis arba agresyvus periodontitas;
  • Periodontitas dėl sisteminių ligų;
  • Nekrozinės periodonto ligos;
  • Kraštinio periodonto pūlinys;
  • Periodontitas susijęs su endodontine patologija;
  • Periodonto ligos dėl raidos anomalijų ar būklių.

Dantenų uždegimas ir lėtinis (suaugusiųjų) periodontitas yra dažniausiai pasitaikančios periodonto ligos. Tai infekcinės ligos, kurių pagrindinė priežastis – bakterinis apnašas ir akmenys. Reguliari burnos higiena yra vienas geriausių pasirinkimų, norint išvengti periodontito.

Atsižvelgiant į tai, kad dantenų uždegimas ir lėtinis periododinttas yra dažniausiai pasitaikančios periodonto ligos, labai svarbu žinoti, kokie yra šių negalavimų simptomai. Laiku juos atpažinčę, būtinai kreipkitės į specialistus, kurie parinks tinkamiausius gydymo būdus.

Dantenų uždegimo simptomai

Paraudusios dantenos, dantenų kraujavimas, dantenų skausmas, blogas kvapas iš burnos, dantenų išvešėjimas.

Lėtinio periodontito simptomai

Paraudusios dantenos, dantenų kraujavimas, dantenų skausmas, blogas kvapas iš burnos, dantų paslankumas, išskyros iš dantenų (pūliavimas), dantų jautrumas.

Profesionalus periodontito gydymas mūsų klinikoje

Periodontitas – ne tik nemalonius pojūčius sukelianti, kokybiškai gyventi neleidžianti, bet ir galinti sąlygoti dantų netekimą, liga. Būtent dėl šios priežasties, labai svarbu vos tik pastebėjus pirmuosius požymius, kreiptis į specialistus. Mūsų klinikoje pacientams taikomi profesionalūs periodontito gydymo sprendimai, o jiems įgyvendinti pasitelkiama moderni įranga.

Laiku kreipiantis į specialistus, periodonto ligos yra visiškai išgydomos.