Burnos higiena ir dantų balinimas
Viršdanteninės ir podanteninės, mineralizuotos bei nemineralizuotos dantų apnašos, poliruojami dantų, plombų, protezų paviršiai, įvertinamas asmens dantų valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmens burnos higienos, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz. GC MI Paste Plus) aplikacijos.
Kokia profesionalios burnos higienos nauda?
Profesionali burnos higiena apsaugo nuo: dantų karieso, burnos gleivines bei periodonto ligų (gingivito, periodontito), ankstyvaus dantų netekimo. Viso to galima išvengti reguliariai atliekant profesionalią burnos ertmės higieną. Pagrindinis periodonto ligų etiologinis veiksnys – minkštos ir mineralizuotos dantų apnašos, kurios kaupiasi virš dantenų ir po jomis, vagelėse, defektuose, po kabančiomis plombomis, protezų kraštais.
Nustatyta, jog nereguliariai ar visai nevalant dantų, dantenų uždegimas (gingivitas) atsiranda per 10-20 dienų. Atlikus burnos higieną, gingivitas išnyksta per 1-8 dienas. Nenuvalytos, minkštos apnašos tarp 1-14 dienų virsta mineralizuotomis. Apnašų mineralizacijai įtakos turi kalcio fosfato druskos, kurios patenka ant minkštų apnašų iš seilių ir jas sukietina ar net sudaro konkrementus (dantų akmenis).
Dantų balinimas
Visi nori turėti ne tik sveiką, bet ir akinančiai baltą šypseną. Vis dėlto, ne visi žmonės gali pasidžiaugti turintys savus baltus dantis – dėl įvairiausių priežasčių, šypsena nėra švytinti. Tačiau šiandien pageltę, baltumą ar natūralų spindesį praradę dantys nebėra problema, kurią turėtumėte toleruoti – dantų balinimas yra greitas, saugus bei patikimas būdas mėgautis balta šypsena.
Pirmą kartą dantų balinimas buvo atliktas prieš 120 metų. Per visą šį laiką buvo įgyvendinta daug pokyčių, kurie šiandien užtikrina pačius geriausius rezultatus.
Dantų balinimas – geriausias būdas susigrąžinti akinančiai baltą šypseną
Kodėl dantys keičia spalvą ir yra reikalingas jų balinimas?
Tinkamai nepašalintos apnašos, rūkymas, dažančių gėrimų vartojimas yra pagrindinės priežastys, kodėl, bėgant laikui, keičiasi dantų spalva ir yra reikalingas jų balinimas. Ši procedūra gali būti reikalinga ir tiems pacientams, kurių dantų iš prigimties pageltę.
Kodėl verta rinktis dantų balinimą, atliekamą klinikoje?
Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių nusprendžia paeksperimentuoti ir tiesiog savo namuose atlikti dantų balinimą įsigytomis priemonėmis. Vis dėlto, tai nėra pats geriausias variantas, kadangi dantų balinimas namuose nėra toks efektyvus ir neužtikrins tokio rezultato, kokį garantuotų dantų balinimas klinikoje. Tačiau ir tai dar ne viskas – kai kurie žmonės dantų balina įvairiomis naminėmis, savo pačių pasigamintomis priemonėmis. Tai – ypač prastas sumanymas, kadangi galite pabloginti dantų būklę, pažeisti emalį, sukelti nemalonius pojūčius. Taigi, pats geriausias variantas – klinikoje atliekamas dantų balinimas, kadangi tokiu atveju garantuojami patys geriausi rezultatai bei saugumas.
Kokius dantų balinimo būdus galime pasiūlyti?
Savo pacientų patogumui galime pasiūlyti du dantų balinimo būdus. Kiekvienas iš jų turi tam tikrų privalumų, o svarbiausia – sugrąžins akinančiai blatą šypseną.
Dantų balinimas kapomis
Tai – puikus pasirinkimas visiems, norintiems dantų balinimą atlikti namuose, tačiau nebe profesionalų priežiūros. Pagal paciento dantų atspaudus pagaminamos kapos, į kurias pacientas turi įšvirkšti balinamosios medžiagos bei laikyti ant dantų maždaug po 2 – 3 valandas per dieną. Paprastai šis procesas trunka apie 2 savaites, tačiau tiksli jo trukmė priklausys nuo dantų spalvos bei norimų pasiekti rezultatų.
Dantų balinimas klinikoje
Dantenos izoliuojamos specialia apsauga, o dantys dengiami stipriai veikiančia balinimo medžiaga, kuri keičiama kas 10 minučių. Procedūra trunka maždaug apie dvi valandas.
Pasiruošimas bei papildoma informacija
Prieš dantų balinimo procedūrą yra būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Jos metu įvertinama paciento dantų būklę bei parenkami optimaliausi balinimo sprendimai. Procedūros dieną specialus pasiruošimas nereikalingas, pakanka tik kruopščiai išsivalyti dantis. Keletą dienų po jos, gali būti jaučiamas dantų jautrumas, patariama nevartoti dažančių gėrimų bei produktų.
Dantų balinimo lazeriu neatliekame.
Net 92 procentai JAV gyventojų jau įvertino dantų balinimo privalumus. Įvertinkite ir Jūs.