Nauji sprendimai endodontijoje

ENDODONTIJA - tai mokslas apie dantų šaknų kanalus ir jų gydymą


Nauji sprendimai endodontijoje

ENDODONTIJA – tai mokslas apie dantų šaknų kanalus ir jų gydymą. Endodontinio gydymo tikslas – mikroorganizmų pašalinimas iš dantų šaknų kanalų sistemos, ir alveolinio kaulo, kuriame įsitvirtinęs dantis, apsaugojimas nuo infekcijos.

Gydytojui ENDODONTOLOGUI endodontinis gydymas – tai tarsi pasivaikščiojimas skardžio kraštu rizikuojant nukristi. Jis nėra užtikrintas, kad bus gautas geras rezultatas.
PACIENTUI endodontinis gydymas – tai galimybė išsaugoti savo dantį ir išvengti tokios nemalonios procedūros, kaip danties šalinimas.
Ir JIE ABU – tiek GYDYTOJAS, tiek PACIENTAS – rizikuoja, tačiau jų tarpusavio supratimas, kantrybė, bendradarbiavimas ir turėjimas daug vilties siekiant bendro tikslo, suteikia galimybę pasiekti geriausią gydymo rezultatą.

Atliekant pirminį endodontinį gydymą (gydant pulpitus ir periodontitus) sėkmė apie 75-95% atvejų.
Pergydymo metu (kai pergydomi dantų šaknų kanalai, kurie kažkada buvo nekokybiškai sugydyti) – sėkminga baigtis – 40-70%.
Modernūs aparatai (viziografas, mikroskopas) suteikia galimybę gyd. endodontologui tiksliai diagnozuoti dantų šaknų kanalų pažeidimus, o šiuolaikinių endodontinių instrumentų dėka (ultragarsas, endodontiniai mašininiai instrumentai, plombavimas karšta gutaperča) dantų šaknų kanalai yra kokybiškai sugydomi.
Naujas sprendimas endodontijoje – tai dantų šaknų kanalų formavimas vienu vienkartiniu NiTi instrumentu WAVE ONE.
WAVE ONE – tai šveicarų kompanijos Densplay Maillefer mašininiai instrumentai, naudojami dantų šaknų kanalų valymui ir formavimui. Jie turi daug privalumų ir perspektyvų.

Wave One privalumai gydytojui:

  • jie naudojami siauriems, lenktiems, kalcifikuotiems kanalams formuoti;
  • jie dirba kanale reciprokiniu ( gręžiamuoju ) judesiu ir išsaugo kanalo anatomiją;
  • darbas atliekamas tiksliai, kokybiškai ir darbo laikas sutrumpėja iki 40%.

Wave One privalumai pacientui:

  • instrumentai vienkartiniai;
  • pacientas visiškai apsaugomas nuo infekcijos pernešimo;
  • yra žymiai mažesnė instrumento lūžio tikimybė kanale.

Profesionaliai ir saugiai paruošti dantų šaknų kanalai plombuojami karšta gutaperča. Šis plombavimo metodas suteikia galimybę dantų šaknų kanalus užplombuoti itin kokybiškai, ir visa tai lemia puikius gydymo rezultatus. Gydytojui – tai puikus profesionalumo patvirtinimas, o pacientui – danties išsaugojimas ir švytinti šypsena.